Boerderij 't Geertje

In de middag even geen stroom

12 oktober 2026

Een middag zonder stroom op de boerderij. Op maandag 12 oktober verplaatst Liander onze elektriciteitsaansluiting van het woonhuis naar de voorkant van de boerderij. Daardoor zitten we ergens tussen 12.00 en 16.00 uur ongeveer 1 tot 3 uur zonder stroom. Wij vinden dit een mooi moment om terug te kijken naar hoe het hier begon.
 

Hoe het hier begon

In 1948 begonnen opa Hein en oma Mien de boerderij. Ze woonden in het huis tegen de dijk, waar ze hun tien kinderen grootbrachten. Direct naast hen stonden elf koeien, op de plek van onze huidige keuken en personeelsruimte. De koeien zorgden voor warmte in huis. Petroleumlampen, lampen met gloeikousjes en knijpkatten gaven licht. Elektriciteit was er nog niet; die kwam pas in 1957.


Van kleine boerderij naar ’t Geertje van nu

De hooiberg stond waar nu de winkel is. Op de plek van de geitenschuur stond een schuurtje voor de pinken en kalfjes. Waar je nu in het restaurant zit, stonden twee lage varkensschuurtjes. Tegenover de geitenschuur lag de boomgaard. Groter was de boerderij niet.

Toen in 1957 elektriciteit werd aangelegd, was het woonhuis een logisch aansluitpunt. Via die aansluiting krijgt de boerderij tot op de dag van vandaag stroom, terwijl het bedrijf enorm is gegroeid. De hooiberg werd een winkel. De twee varkensschuurtjes maakten in 1963 plaats voor een koeienstal, die later ons huidige restaurant werd. Het erf werd groter. In de afgelopen 45 jaar kwamen er onder meer twee kaasmakerijen, een grote koeienstal, een werkplaats en een opslagloods bij. En daarmee ook heel wat elektrische apparaten.
 

Een nieuwe aansluiting voor de toekomst

Het is dus tijd dat onze stroomvoorziening meegroeit. We hebben inmiddels een accu voor stroomopslag, onder meer van onze zonnepanelen. Met de nieuwe aansluiting wordt de richting ook omgedraaid: straks krijgt het woonhuis stroom via het bedrijf.

Maandagmiddag wordt het hier dus even opvallend stil, zonder het gezoem van apparaten en zonder elektrisch licht. Je bent welkom om die bijzondere sfeer mee te maken. Wil je juist gebruikmaken van alle gemakken van elektriciteit, kies dan liever een andere middag.

< Agenda overzicht